Menu

Aktualności

Na początek Nowego Roku dostawa konstrukcji pod budowę instalacji o mocy 6 MW

W pierwszym tygodniu Nowego Roku firma Energy5 podpisała umowę, z Generalnym Wykonawcą inwestycji spółką PBDI, na prefabrykację i dostawę konstrukcji naziemnych pod budowę instalacji fotowoltaicznej o łącznej mocy 6 MW. Nowobudowana elektrownia została usytuowana w województwie warmińsko – mazurskim i podzielona pomiędzy 2 lokalizacje.  

Zgodnie z przygotowanym projektem na budowę trafią konstrukcje naziemne wbijane w grunt o kącie nachylenia 25o.  Łączna ilość stołów to ponad 780 szt. o różnej konfiguracji, na których zostanie zamontowanych ponad 21 000 modułów. Ponadto z uwagi na lokalizację konstrukcje będą spełniały wymagania pierwszej strefy na obciążenia parciem wiatru oraz czwartej klasy obciążenia śniegiem. Ponadto już na etapie prefabrykacji konstrukcje zostaną przygotowane do montażu i podłączenia wszystkich dodatkowych urządzeń.  Co ważne wszystkie mocowania będą wykonane z materiału pokrytego powłoką Magnelis®, która nawet w warunkach agresywnych spełnia najwyższe standardy w zakresie antykorozyjności. 

PBDI S.A. zbuduje elektrownię fotowoltaiczną w formule EPC (ang. engineering, procurement, construction), czyli - „wykonawstwo pod klucz”. Realizacja projektu obejmie przygotowanie niezbędnej infrastruktury drogowej, montaż konstrukcji wsporczych, roboty elektroenergetyczne (kablowe oraz stacyjne) oraz dostawę i montaż urządzeń takich jak panele fotowoltaiczne i inwertery stringowe. Całość uzupełni przeprowadzenie wszystkich niezbędnych procedur administracyjnych oraz uzgodnień formalno-prawnych wraz z wpięciem instalacji do sieci energetycznej.