logo

Ograniczona nośność dachu bądź membranowe pokrycie dachowe nie stanowią już przeciwskazań do montażu instalacji fotowoltaicznych. Spółka Energy5 opracowała i wdrożyła nowe rozwiązania, umożliwiające montaż systemu na dachu płaskim poprzez klejenie bądź zgrzewanie z pokryciem dachu.

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Nasz Nowy Dom” w Ruszkowie będzie zasilana energią słoneczną. Dzięki wsparciu firmy Energy5 i eMSol do placówki trafiła nowoczesna instalacja fotowoltaiczna o mocy 9,855 kWp.

Fotowoltaika znajduje zastosowanie w mikroinstalacjach przydomowych, jak i w większej skali – w postaci farm fotowoltaicznych, generujących gigawatogodziny energii elektrycznej (GWh) w skali roku.

W gminie Bogatynia zakończyła się budowa jednej z największych w Polsce farm fotowoltaicznych na konstrukcjach Energy5.

Zakończyły się prace przy budowie farmy fotowoltaicznej w województwie zachodniopomorskim.

Spółka Energy5 po raz kolejny podjęła się realizacji elektrowni fotowoltaicznej za wschodnią granicą. Na terenie Litwy powstała farma PV o mocy znamionowej 1 MW.

Instalacje fotowoltaiczne na dachach skośnych cieszą się dużą popularnością, z uwagi na  niewielką ilość elementów konstrukcyjnych systemy dachowe są szybkie i łatwe w montażu.

Realizowana w ubiegłym roku inwestycja fotowoltaiczna w województwie warmińsko-mazurskim została rozbudowana o kolejne konstrukcje produkcji Energy5.

Obraliśmy za cel tworzenie systemów mocowań fotowoltaicznych dopasowanych do konkretnych potrzeb Klientów. Od początku działalności to jakość jest dla nas priorytetem, co niewątpliwie potwierdzają uzyskane certyfikaty i wciąż przeprowadzane badania naszych konstrukcji fotowoltaicznych. Oferta produktowa Energy5 sukcesywnie się powiększa, a wraz z nią rozrasta się nasz park maszynowy.

Zakończył się montaż konstrukcji balastowej na dachu płaskim w województwie wielkopolskim. Aby osiągnąć optymalny kąt padania promieni słonecznych zastosowaliśmy konstrukcję Aero S o nachyleniu 15 stopni. System oparty jest o aluminiowe profile, na których zamontowane zostały moduły w orientacji poziomej.

Akcja „Energy5 pakuje plecaki” została zainaugurowana w 2019 roku z inicjatywy pracowników i Zarządu firmy. Ubiegłoroczna zbiórka skupiała się głównie na przygotowaniu wyprawki szkolnej dla najbardziej potrzebujących dzieci, zamieszkałych w Gostyninie. W tym roku zdecydowaliśmy się na wsparcie placówki opiekuńczo-wychowawczej „Nasz Nowy Dom w Ruszkowie”.

Gdy konstrukcja dachu uniemożliwia zamocowanie paneli fotowoltaicznych, bądź na jego powierzchni nie mieści się ich wystarczająca ilość, idealnym rozwiązaniem okazują się pojedyncze konstrukcje naziemne.

 

logo male

Energy5 Sp. z o.o.
ul. Ziejkowa 5
09-500 Gostynin

 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 (24) 235 40 79

Wszystkie Prawa Zastrzeżone © 2018 Energy5. Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.